PARTNEŘI | CHOVATELÉ | ZAMĚSTNAVATELÉ

Pojištění co má hlavu a packu ...

Nemoc. Úraz. Odpovědnost.

Časté dotazy klientů

O pojištění

Stojí pojištění zvířete skutečně za to?

Jednoduchá odpověď: Ano.

Pokud tuto odpověď rozvedeme, domácí mazlíčci jsou více než jen zvířata — většina majitelů je bere jako členy své rodiny. A jako člen vaší rodiny si zaslouží odpovídající zdravotní péči. Již jsme utratili hodně peněz za veterinární náklady. Proč nyní neinvestovat trochu peněz každý měsíc a být si jistí, že pokud nastane neočekávaná situace, bude vše uhrazeno z pojištění?

Ke škodě mnoha domácích mazlíčků existuje mnoho majitelů se zkresleným myšlením o pojištění zvířat. Někteří lidé se domnívají, že celý systém pojištění je špatný. Snaží se odpovědět si na otázku „Co z pojištění budu mít“ v souvislosti s tím, co za pojištění zaplatím a co je pojištění schopno zaplatit za mně.

Ale pojištění domácích mazlíčků není o ušetření peněžních prostředků. Je to o pokrytí nečekaných výdajů. Je to o vytvoření bezpečné rezervy (sítě), kterou doufáte nebudete muset nikdy využít. Pojištění zvířete je ochrana proti nejhoršímu scénáři, který může nastat. Možná jste již slyšeli o něčem, co se nazývá “ekonomická eutanázie”. Zatímco eutanázie je ta nejsnazší možná cesta pro vašeho mazlíčka jak ukončit jeho život v případě vážné nemoci, ekonomická eutanázie se týká ukončení jeho života z důvodu, že jeho majitel si nemůže dovolit léčbu. Je to nešťastná situace a lze se jí vyhnout tím, že získáte komplexní pojištění.

Ale můj mazlíček je zdravý! Opravdu potřebuji pojištění?

V ideálním světě vaši mazlíčci zůstávají zdraví do doby, než dosáhnou pokročilého věku. Přibližně u 25% všech psů se v průběhu života objeví nádorové onemocnění. U jedné z deseti koček se projeví onemocnění močových cest. V případě, že si pořídíte určitou rasu, může se toto riziko zvětšit. Například buldog je v Čechách populární plemeno a u této rasy je až 71% šance výskytu dysplasie kloubů. Pět nejčastějších diagnóz je zánět dělohy, nádory kůže, nádory mléčných žláz, zánět ucha a mnoho dalších traumatických poranění kůže.

Nezmiňujeme tyto statistiky, abychom Vás vystrašili. Děláme to proto, že nejsmutnější, co může být, je zvíře, které nemůže být ošetřeno z důvodu nedostatku finančních prostředků.

Nemůžu si prostě dát peníze stranou na nejnutnější případy?

Majitelé psů s pojištěním platí v průměru něco málo přes 300 Kč měsíční pojistné, což dělá 3.600 Kč ročně. I když dáte tyto peníze stranou na bankovní účtet každý rok, ani tak nebudete schopni pokrýt mnoho ze zmíněných nouzových situací.

Náklady na naléhavé operace nebo život zachraňující léky zmírňující projevy rakoviny se mohou snadno vyšplhat na desetitisíce korun a náklady na veterinární ošetření rostou každým rokem a budou se i nadále zvyšovat. Není možné naplánovat neočekávané nemoci nebo zranění. Nutné veterinární ošetření může být nezbytné kdykoli. A uspoření několika tisíc každý rok to nemůže vyřešit.

Průměrné pojistné plnění u kočky s rakovinou je 45.000 Kč. To by přesáhlo Váš fond vymezený na veterinární náklady za několik let. Nejen to, ale většinou se jedná o více nároků za jednu věc a to znamená, že snadno můžete utratit v průměru několik desítek tisíc korun. Jen jedna běžná a jednoduchá věc jako je zvracení a střevní problémy u psa může stát vice, než očekáváte. Průměrné pojistné plnění k tomuto stavu je 12.000 Kč. V extrémních případech tyto náklady můžou dosáhnout až desítek tisíc. Náš blog je plný příběhů našich klientů a jak jim PetExpert pojištění finančně pomohlo.

Samozřejmě ne každé zvíře Vás bude v průběhu svého života stát desetitisíce v nákladech na veterinární ošetření. My všichni doufáme, že Váš mazlíček bude vést dlouhý a šťastný život. Ale nikdy nemůžete vědět, zda a kdy budete potřebovat lékařskou pohotovost. A mít úspory na účtu s několika tisíci nebude stačit, pokud nechcete rozhodovat mezi Vaším mazlíčkem a Vaší peněženkou.

Proč sjednat právě PetExpert pojištění

Velká výhoda pro Vás je,že my se zabýváme pouze pojištěním mazlíčků a proto Vám věnujeme veškerou péči. A hlavně má toto pojištění vyšší limity pojistného plnění, méně výluk (situací, kdy peníze nemůžeme vyplatit), nízkou spoluúčast (od 10%) a vše probíhá mezi námi a zvířecím doktorem – Vy sami neplatíte kromě spoluúčasti nic, nikde nic nevyplňujete a neposíláte. Navíc je pojištění poskytováno v partnerství s ČSOB Pojišťovnou, která je i pojistitelem PetExpert a je tedy nositelem pojistného rizika. Nebojíme se porovnání s ostatními.

Sjednání pojištění

Co když při zadání údajů k vytvoření pojištění udělám chybu?

Pokud při sjednání uděláte chybu, třeba v čísle čipu, kontaktujte nás emailem či telefonicky a my provedeme úpravu.

Kdy mohu zvířátko pojistit?

Lze pojistit psa nebo kočku starší osmi týdnů a nejpozději lze do pojištění vstoupit ve věku 10 let u malých plemen psů, 8 let u středních plemen psů a koček a 6 let u velkých plemen psů.

Nevím přesný datum narození mého mazlíčka

V případě, že neznáte přesné datum narození, pokuste se ho odhadnout. Váš veterinář Vám při příští návštěvě jistě rád poradí a potom nám ho e-mailem upřesníte.

Mám svého veterináře, kterému důvěřuji, ale není uvedený na vašich stránkách

Když nám zašlete kontakt na svého veterináře, rádi ho oslovíme a nabídneme spolupráci. Velká část veterinářů se ke spolupráci odhodlala právě proto, že se pojistili jejich klienti.

Vím, že moje zvíře je nemocné. Mohu ho i tak nechat pojistit?

Ano, můžete ho pojistit, ale bohužel nemůžeme zaplatit za léčbu nemoci, která vznikla před počátkem pojištění. Je také důležité vyplnit pravdivě zdravotní dotazník zvířete při sjednání pojištění. Pokud si nejste jistí, zda konkrétní nemoc nebo nějaké projevy před pojištěním mohou mít vliv na úhradu léčby, ozvěte se nám. Nechceme Vás nepříjemně překvapit a snažíme se být maximálně otevření a srozumitelní v tom, co nemůžeme hradit.

Mám problém s platbou

Pokud se Vám nepodaří provést úhradu při sjednání pojištění, budeme Vás kontaktovat a zašleme odkaz k dokončení platby, případně číslo účtu pro převod. Platbu je také možné provést na naší platbní bráně.

Podmínky pojištění

Co když nebudu mít uhrazené pojistné?

Pojistné musí být uhrazeno, abychom mohli Vašemu veterináři za Vás uhradit ošetření. Včas a několikrát Vás upozorníme, aby bylo možné dát vše do pořádku.

Platí pojištění i v zahraničí?

V zahraničí pojištění zatím neplatí.

Kolik zaplatím za spoluúčast?

Spoluúčast je od 10%, nejméně však 1.000 Kč na pojistnou událost (ta obvykle zahrnuje více návštěv). Spoluúčast uhradíte přímo našemu smluvnímu veterináři, zbytek nákladů zaplatíme přímo jemu.

Co je čekací doba a proč je ve smlouvě?

Čekací doba je období, kdy nemůžeme proplatit žádný nárok. Jedná se o dobu 30 dnů od sjednání pojištění do jeho prvního uplatnění v případě nemoci a 3 dny v případě úrazu. Jen u odcizení a ztráty je lhůta 60 dnů. V případě ortopedických operací mimo zlomeniny je čekací doba 6 měsíců. Čekací doba je nástroj, který omezuje spekulativní uzavírání pojištění a tím zlevňuje pojištění pro všechny poctivé majitele.

Proč pojištění nehradí preventivní péči a očkování?

Abychom mohli zajistit cenovou dostupnost pojištění, nemůžeme hradit náklady na preventivní léčbu. Pokud však po dobu dvou let nevyužijete pojistné plnění, máte od nás nárok na proplacení preventivní prohlídky nebo jiných služeb u svého veterináře ve výši 1.000 Kč.

Můžu nechat ošetřit svého mazlíčka u jakéhokoli veterináře?

K dispozici Vám jsou všichni naši smluvní veterináři. Jejich seznam nalezneznete zde. V případě akutního ohrožení života zvířete postupujte dle návodu zde.

Je možné z pojištění hradit dysplazii kloubů?

Dysplazie kloubů je chronické onemocnění, které naše pojištění nekryje.

Co když moje zvíře způsobí škodu někomu jinému?

V případě, že máte sjednané pojištění odpovědnosti, tak toto pojištění kryje situace, kdy Váš pes nebo kočka způsobí škodu jiné osobě na zdraví, majetku nebo způsobí finanční škodu. Například když Vám při procházce uteče pes a způsobí dopravní nehodu, při které zraní a vyřadí na delší dobu z pracovního procesu úspěšného lékaře nebo manažera, může se výše škody vyšplhat na statisíce korun. Nebo přijde na návštěvu dáma v drahém kabátu a Vaše kočka se rozhodne s ní „pomazlit“. Také se může stát, že Váš pes někoho pokouše a způsobí vážné zranění. Všechny tyto a podobné situace z pojištění odpovědnosti hradíme.

Máte konkrétní dotaz, který jsme zde nezodpověděli? Jsme na chatu nebo na telefonu 295 562 562.

Spočítat cenu
PES KOČKA