Nebezpečí číhající na vašeho psa o Vánocích

A je to zase tady, ty nejkrásnější svátky plné cukroví, světýlek, svíček, dárků a všech těch radostí okolo. Všichni už se jistě nemůžeme dočkat, až zasedneme ke štědrovečerní večeři a poté v kruhu svých nejbližších rozbalíme dárky. Ovšem všechna ta světýlka, stromečky, ozdoby, svíčky a hromady jídla představují riziko pro naše čtyřnohé parťáky. My vám poradíme na co si dát pozor a jak zabránit tomu, aby se chlupatým mazlíčkům během Vánoc nic nestalo.

Ozdobený stromeček jako největší lákadlo!

Krásně ozdobený stromeček skleněnými koulemi a světýlky dokáže zaujmou každého psího zvědavce. Právě převrhnutý stromeček, rozbité skleněné koule nebo pes zamotaný ve vánočních světýlkách je noční můra každého psího majitele o Vánocích. Na pozoru by se měli mít hlavně majitelé roztomilých štěňátek. Ti patří k těm nejvíce zvídavým a zbrklým, kdy chvilka nepozornosti může vánoční pohodu proměnit v naopak ve vánoční pohromu. Nejenom že budete pak muset vše uklidit nebo znovu nazdobit, ale hlavně může dojít k poranění vašeho mazlíčka a nikdo rozhodně nechce strávit Vánoce u veterináře.

Hořící svíčky všude kam se podíváš!

Dalším strašákem jsou samozřejmě svíčky, které o Vánocích tak rádi zapalujeme. Adventní věnce, různé lucerničky nebo dózičky na svíčky bychom před chlupáčem měli dát opravdu z dosahu. Doporučujeme rovněž nezapalovat svíčky přímo na stromečku, pokud máte doma domácího mazlíčka. Nechtěně může o stromeček pes zavadit a zkáza je na světě, hasit pak můžete kromě stromečku i závěsy nebo záclony. Navíc může dojít k popálení psa i dalších členů rodiny.

Když cukroví tak jedině to psí!

Vanilkové rohlíčky, linecké nebo třeba vosí úly máčené v čokoládě? Samozřejmě ano, cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří, nepatří ale do psí tlamy. Vysoká konzumace cukrů není pro psa vhodná a konzumace čokolády může u psa mít i smrtelné následky. I když před psem uchráníte cukroví na stole, může si na něj pochutnat například v chladu na balkoně nebo zkrátka tam, kde ho během svátků uchováváte. Cukroví tedy doporučujeme opravdu promyšleně schovat tam, kde na něj pes nemůže. Psovi můžete upéct speciální cukroví ze surovin, které mu neublíží a všichni členové domácnosti budou spokojení! Teda alespoň doufáme :)

PetExpert vás zachrání i o Vánocích!

I přes veškerou snahu se může i o Vánocích stát, že se váš mazlíček zraní nebo onemocní a právě v těchto případech je tu pojištění PetExpert, které vám ušetří peníze i starosti! Pojistěte svého čtyřnohého parťáka a buďte v klidu o Vánocích i po celý rok.